Нашата златна

Anonim

За първи път жените спечелиха повече златни медали за Русия на Олимпиадата, отколкото мъжете.

Летните олимпийски игри през 2016 г. в Рио де Жанейро приключиха в неделя. В тях участваха спортисти от 206 страни по света. Русия завърши на четвърто място с 56 медала. На летните игри това е най -ниският резултат за всичките 20 години участие за руски спортисти, до голяма степен поради масовото отричане на нашите спортисти поради допинг скандала.

Руските олимпийци ще донесат вкъщи 19 златни медала, от които 10 принадлежат на жени спортисти. За цялата 20-годишна история на участието на Русия в Олимпийските игри за първи път жените са спечелили повече медали от мъжете!

В тази галерия има снимки на наши спортисти, носители на златни медали от Олимпиадата 2016.