Руският отбор спечели първото олимпийско злато

Anonim

Руски фигуристи потвърдиха титлата на най -добрите и показаха отличен резултат в Сочи. В навечерието нашият отбор спечели първия златен медал в отборния турнир по фигурно пързаляне. Феновете са доволни.

Президентът поздравява

Руският национален отбор на лед беше представен от олимпийския шампион Евгений Плющенко, младата спортистка Юлия Липницкая (момичето беше под 16 години) и танцовия дует Елена Илиных и Никита Кацалапов. Липницкая зае първото място в кратката програма, спечелвайки 72.90 точки и спечели безплатната програма с резултат 141.51 точки. Плющенко в кратката програма зае второ място с 91, 39 точки, в безплатната програма той показа най -добрия резултат - 168, 20 точки. Дуетът Татяна Волосожар и Максим Транков станаха най -добрите в програмата за къси двойки (83, 79). Ксения Столбова и Федор Климов отбелязаха най -високия резултат - 135, 09 точки - в безплатната програма.

Юлия Липницкая стана най -младият шампион на зимните олимпийски игри, спечелвайки титлата на 15 -годишна възраст 249 дни.

Победителите бяха поздравени лично от ръководителя на Руската федерация Владимир Путин. Президентът беше много щастлив и дори прегърна младата Липницкая. „Можете да карате кънки с такъв отбор още десет години“, отбеляза Евгений Плющенко, който се смята за ветеран в Сочи. Между другото, Плющенко също спомена, че не изключва възможността за участието си на Олимпиадата през 2018 г. „На колко години ще бъда през 2018 г.? Тридесет и пет. Преди мен на тази възраст вероятно никой не е идвал на игрите. Но защо не? Може би си струва да опитате “, цитира RBC спортиста.

Спечеленото от скейтърите злато беше първото за руските олимпийци в Сочи. По -рано в неделя руската кънкьорка Олга Граф спечели бронзов медал на дистанция 3000 м, докато биатлонистката Олга Вилухина спечели сребро в състезанието по спринт.