Съдържание:

Руската висша лига 2020-2021 - календар на футболното първенство

Anonim

На 8 август тази година започна новият сезон на руската Висша лига 2020-2021 г., беше съставен националният календар на футболното първенство, според който можете да разберете тегленето на отбори и графика на мачовете.

Руската висша футболна лига: особености на организацията на турнири

RPL (руската Висша лига) е създадена през 2001 г. Това е дву кръг национално футболно първенство, което се провежда по есенно-пролетната схема. В първенството участват 16 руски футболни клуба, които след резултатите от квалификационните мачове станаха членове на Висшата лига. Отборът, който след резултатите от 30 кръга в два етапа на турнира, спечели най -много точки, става шампион.

Image
Image

Клубовете, които заемат 15 -то и 16 -то място по време на турнира, ще преминат във FNL (Футболна национална лига). Вместо това двата най -силни отбора, показали най -високи резултати по време на шампионата на FNL, се прехвърлят във Висшата лига.

Отбори, завършили на 13-то и 1-во място по време на турнира, играят плейофни мачове с отбори от FNL в борбата за 3-то и 4-то място. Победителите стават участници в игрите през следващия RPL сезон.

За първи път руският шампионат се проведе на този принцип през 1992 г. Турнирът се нарича Висша лига и дава възможност да се идентифицират най -добрите руски футболни клубове. Ситуацията се промени през 1998 г., когато Висшата лига беше преименувана на Висшата дивизия.

Преди организирането на RPL ръководството на най -важното руско футболно първенство се осъществяваше от PFL - Професионалната футболна лига. Тази година беше датата на организацията RPL, която от 2002 г. започна да провежда турнири според сегашните правила.

Image
Image

До 2018 г. Висшата лига се наричаше Висша лига, което означава руската футболна Висша лига. След като е преименуван на RPL.

Какво дава участие на футболните клубове в RPL

Отборите, които заемат първите три места в националния турнир на руската Висша лига, стават участници в турнира на УЕФА Шампионска лига. Клубовете, спечелили първо и второ място, веднага се включват в класирането на УЕФА, а отборът, който заема третото място, трябва да играе квалификационни мачове.

Футболните клубове, завършили на 4 -то и 5 -то място, се класират за Лига Европа. Клубът, който зае 6 -то място, има шанс да влезе в Лига Европа в турнира RPL, чийто турнир се счита за втори по популярност в Европа след УЕФА.

Image
Image

Това може да се случи, ако петият клуб е спечелен от отбора, спечелил Купата на Русия по футбол. В този случай тя автоматично влиза в една от европейските купи, а клубът, който зае 6 -то място в RPL, получава билет за участие в мачовете на Лига Европа.

Схемата за 6-то място е в сила от сезон 2018-2019 поради факта, че руският футбол е на 6-то място в класирането на УЕФА в изиграните мачове. За последно руските футболисти успяха да постигнат толкова високи резултати през 2009-2011 г.

В много отношения такива високи оценки са резултат от мачовете на руския национален отбор по време на Световното първенство по футбол през 2018 г., което беше домакин на Русия.

Image
Image

Характеристики на началото на сезона 2020-2021

Поради епидемията от коронавирус организаторите на футболния турнир от Националната Висша лига трябваше да отложат началото на футболните мачове от началото до края на август. Всъщност 29 -ият национален футболен турнир започна месец по -късно.

Но се планира да се проведе по традиционната схема: първата част от обиколките през есента, втората - през пролетта. Организаторите вече са теглили жребий и са съставили турнирната таблица. Правилата на състезанието останаха същите, въпреки забавянето на старта заради коронавируса и края на тегленето:

• 16 футболни клуба ще участват в турнира;
  • Ще се проведат 30 кръга;
  • всеки футболен клуб ще трябва да играе с всеки от участниците в турнира веднъж у дома, за втори път като гост.

Таблицата по -долу ще помогне на феновете и любителите на спортните залагания да се ориентират и да не пропускат важни мачове.

Динамо - Краснодар

Начало на мача: 20.00 часа (московско време)

• Химки - Спартак

Първият кръг от груповата фаза на Шампионската лига и Лига Европа 20-22 октомври

• Урал - Тамбов

Вторият кръг от груповата фаза на Шампионската лига и Лига Европа 27-29 октомври

• Уфа - Химки

Четвъртият кръг от груповата фаза на Шампионската лига и Лига Европа, 24-26 ноември

• Урал - Уфа

Първите мачове от 1/8 -финалите на Шампионската лига и 1/8 -финалите от Лига Европа

• Химки - Ростов

Връщат се осминафиналите на Шампионската лига на УЕФА и осминафиналите на Лига Европа

• Урал - Арсенал

Първите мачове от четвъртфиналите на Шампионската лига и четвъртфиналите в Лига Европа

• Химки - Тамбов

Четвъртфиналите на Шампионската лига на УЕФА и реванш от четвъртфиналите на Лига Европа 13-15 април 2021 г

1. Криля Советов - Уфа, 14.00
  2. Ростов - Урал, 16.30 (московско време)
  3. "Ахмат" - "Рубин", 19.00 (московско време)